náš cieľ

 

-  učiť deti to, čo v budúcnosti využijú

Programovanie a robotika je jedno z najrýchlejšie sa rozvíjajúcich odvetví. Zároveň pracovníci v tomto odvetví pracujú vo vysoko nadštandardných pracovných a platových podmienkach.

Treba si uvedomiť, že až 47 percent pracovných pozícií dokážu v priebehu dvadsiatich rokov nahradiť robotické stoje. Pre mladú generáciu je teraz nevyhnutné ísť s dobou, aby sa nezaradili medzi tým 47 percent pracovníkov, ktorí budú v budúcnosti nahradení.

Odkaz na zaujímavé články s touto tématikou:

Roboty útočia na pracovný trh: Ak nechcete prísť o miesto, musíte získať špecifické zručnosti.

Štúdia: Roboty a drony pripravia o prácu tretinu ľudí. Stanú sa ľudia nepotrebnými?

Ja, robot. Pripravil som ťa o prácu.

Farmári môžu vymeniť herbicídy za robotov.

 

-  nadchnúť deti pre programovanie, techniku a vzdelávanie

Ak raz dieťa, dokáže „vdýchnuť život“ zmäti vodičov, motorov a plastu je to preň obrovská inšpirácia. Deti zistia, že výsledkom učenia môže byť niečo reálne užitočné a fungujúce. Výučba vedená kvalitnými lektormi s odbornou praxou prirodzenou cestou motivuje k intenzívnemu premýšľaniu pri hľadaniu riešení úloh, problémov, modelovaniu, vymýšľaniu konštrukcii, testovaniu a overovaniu správnosti riešení. Tímová práca dáva priestor k rozvoju komunikačných schopností, výmene skúseností, získavaniu vedomostí o senzoroch, riadených výstupoch a inteligentných programovateľných jednotkách.

 

-  dať deťom do rúk najnovšiu techniku a predviesť čo dokáže

Naši študenti u nás nájdu všetko potrebné pre modelovanie, programovanie a testovanie reálnych robotických zariadení. Inteligentná kocka 3 generácie je to najnovšie čo je teraz k dispozícii – malý počítač, ktorý dokáže riadiť výstupy na základe analýzy dát zo vstupných senzorov. Umožňuje Bluetooth a Wi-Fi komunikáciu s počítačom, tabletom alebo smartphonom i medzi robotmi navzájom.  

 

-  presvedčiť deti, prečo je znalosť angličtiny nevyhnutná

V neposlednej rade, chceme deťom ukázať, že znalosť angličtiny je nevyhnutná. Všetky najnovšie poznatky, vedomosti, manuály sú v angličtine. Kým je kniha preložená do slovenčiny, je už väčšinou zastaraná a nepotrebná. Začať sa učiť angličtinu, vtedy keď si potrebujem prečítať niečo zaujímavé v angličtine je naozaj veľmi neskoro.    

technika robotov EV3 robot-educator robot-gyroskopák robot-tančík
robot-trhač